|
INĐIJA – JAVOR (1-0) 1-1
Ekipa Zorana Njeguša, nije poražena na gostovanju u Inđiji, zahvaljujući Obijori Oditi jedan bod ide u Ivanjicu. Gostima se smešio novi poraz kada je najbolji strelac domaćih, Milan Bubalo, u 43. minutu, postigao vodeći pogodak. Ipak, sav trud domaćih pao je u vodu, prvo posle isključenja Zorana Ljubinkovića, a nedugo potom i kada je bivši golgeter Partizana matirao golmana Inđije.
Prvo poluvreme utakmice igralo se uglavnom na sredini terena, obe ekipe imale su po nekoliko šansi za vođstvo, a onda je pred sam kraj prvog dela utakmice, u 43 minutu Bubalo iznudio korner sa desne strane, a prvi žuti karton za gosta dobija Milovanović zbog prigovora glavnom sudiji. Jankovic izvodi prekid na prvu stativu, Čovilo loptu prebacuje na drugu stranu gde je Bubalo dočekuje i šutom trese mrežu Kahrimana – 1:0. U nastavku utakmice Javor kreće sa pritiskom ali ne uspeva da dođe do promene rezultata, tek u 74. minutu, posle napada sa desne strane iz igre ispada Batioja, Panić dodaje do Odite koji se smireno okreće i šalje prizemnu loptu u mrežu nemoćnog Poleksića. Ivanjičani su izjednačili na 1:1.
Do kraja meča vodila se velika borba na terenu, zeleno-beli se nisu predavali iako su imali igrača manje, a iz neuspelih akcija domaćina Javor je kreirao svoje napade. Na kraju 1:1 je bio i najrealniji rezultat, a prisutni gledaoci na tribinama inđijskog stadiona, kojih je bolo oko pet stotina, su imali prilike da gledaju odličnu fudbalsku predstavu po veoma lošem vremenu. |